Eile oli naiskonna jaoks väga oluline päev, kus kohtusime Tallinna FC Flora naiskonnaga karikafinaalis. Vastu tuli võtta suur 0:7 kaotus, aga nagu treener Kalev ütles, siis meie jaoks oli saavutus sinna jõudmine. Oleme siiski enda üle uhked.

Alljärgnevalt saate lugeda treener Kalevi intervjuud Soccernetile:

Tartu SK 10 naiskonna peatreener Kalev Kajak ütles pärast 0:7 kaotatud karikafinaali, et suur õnnestumine oli juba esikohamängule pääsemine.

“Meie jaoks oli see saavutus, et me sinna jõudsime. Jõudude vahekord Floraga paraku ongi praegu selline – meistrivõistlustel kaotasime nendele 0:5 ja nüüd 0:7. Aga teise poolajaga jäin ma palju rohkem rahule kui esimesega. Täpselt samuti oli ka meistrikate mängus, et nad lõid avapoolajal viis tükki ära,” rääkis Kajak Soccernet.ee-le.

“Kuna mängijad ei hoidnud esimesel poolajal oma kohti, siis muutsime teiseks poolajaks natuke poolkaitsjate asetust. Kui hakati aru saama, kust need väravad tulevad, siis läks asi paremaks.”

Milline on avapoolajal vigastusega lahkunud Mariliis Limbaku seisund? “Väljaku ääres ei suudetud küsimustele vastata ja ta viidi lihtsalt haiglasse ära. Sealt ta helistas ning ütles, et on “ratastoolis ja lukus”, aga ma ei tea, mida see tähendab. Meie arst läks talle haigla juurde järele. Seda, mis tal konkreetselt viga on, ei oska ma öelda,” vastas Kajak.

SK 10 taktikaline asetus paberil ja tegelikkuses erines oluliselt. Näiteks Samanta Uueda ja Renita Roopalu, kes pidid alustama ründepaarina, mängisid hoopis mõlemad kaitses. Kajak selgitas, et tema eesmärk ei olnud kavaldada: “Mõtlesime bussis sõidu pealt ringi. Mõtlesime, et me ei hakka sellise võistkonna vastu ründama, ja panime kaks ründajat kaitsesse. Üks neist on koondise eest kaitses mänginud ja teine on meil klubis ennegi edukalt kaitses olnud. Aga ma ei tea, kuidas süsteemis ümbertegemine käib, kui oleme juba asetuse ära kinnitanud.”